Deň Zeme budeme oslavovať tento rok dva dni. Prvý deň – v piatok na našich školách a druhý deň tam, kde ste nás oslovili.

Chcete sa zapojiť do podujatí pri príležitosti Dňa Zeme? Zasadiť strom, skrášliť školskú záhradu alebo pomôcť vyčistiť okolie svojho domova? Prinášame vám prehľad podujatí, na ktorých Bratislavčania vlastnou aktivitou oslávia Deň Zeme.

PIATOK

Kde Kedy Aktivita / Poznámka
ZŠ Za kasárňou, Bratislava piatok 22.4.
od 9.00
 Brigáda v areáli školy, výsadba kvetov a kríkov, maľovanie kvetináčov, úprava okolia.
ZŠ Odborárska, Bratislava piatok 22.4.  Brigáda a výsadba zelene v areáli školy.
ZŠ Česká, Bratislava piatok 22.4.
od 9.00
 Projekt „Srdce pre Zem“ – použitie recyklovaného materiálu na zhotovenie výrobku. Vytvorenie „bylinkového chodníka“  na školskom pozemku a sadenie okrasných kvetín na pozemku.
ZŠ Jeséniova, Bratislava piatok 22.4.
od 8.00
Brigáda v areáli základnej a materskej školy, realizácia bylinkovej záhradky, upratanie konečnej zastávky 203 na Kolibe, projekt Odpady a ich „dlhý polčas rozpadu“.
Čistenie Chorvátskeho ramena, Bratislava piatok 22.4.
od 9.00
ČIstenie Chorvátskeho ramena

Čistenie Chorvátskeho ramena

Mestská časť zabezpečila vrecia, rukavice, náradie a pekné počasie. Chýbať nebude ani malé občerstvenie. Oproti minulým obdobiam bolo pridané piate stanovište pod Dolnozemskou, odkiaľ sa bude postupovať smerom k Medissimu. Potápači z klubu OCTOPUS vyčistia v piatok koryto v okolí premostenia na Antolskej a v sobotu aj ďalší úsek jazera Veľký Draždiak.

SOBOTA

Kde Kedy Aktivita / Poznámka
Stanica Filiálka, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
Filiálka, miesto stretnutia

Filiálka, miesto stretnutia

Na brigáde sa pustíme do vyčistenia lokality okolo stanice Filiálka. Keď skončíme, čaká nás domáci guláš, so skvelým chlebíkom. Zväčša nám niekto prinesie aj čosi napečené, preto ak chcete pomôcť týmto spôsobom, všetkých nás potešíte 🙂

ZŠ Cádrova, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
Brigáda na ZŠ Cádrova

Brigáda na ZŠ Cádrova

Brigády na ZŠ Cádrova už neodmysliteľne patria k oslavám Dňa Zeme. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa v sobotu stretnú rodičia a priatelia školy, aby spolu s deťmi opäť pomohli skrášliť areál školy.

Sibírska, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
ZŠ Sibírska

ZŠ Sibírska, miesto stretnutia

Stretávame sa pred ZŠ Sibírska na Sibírskej ulici č. 39. Budeme sadiť stromy na Sibírskej, Legerského a Šuňavcovej ulici. Tešíme sa na Vás!

Biely Kríž, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
Potok pri Bielom Kríži

Potok pri Bielom Kríži

Máte chuť pomôcť pri vyčistení potoka? Potom ste tu správne! Vyčistenie potoka zabráni jeho vylievaniu po ceste – čistiť budeme od Bieleho Kríža až po les. Stretneme sa na rohu Horskej / Jurskej.

Vnútroblok Bartoškova/Vajnorská, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
Koliba-Kamzík, Bratislava sobota 23.4.
od 9.00
Parkovisko Kamzík

Parkovisko Kamzík

Brigáda začne pri veľkom parkovisku na Kamzíku (pri pamätníku prusko-rakúskej vojny). Parkovisko sa nachádza kúsok od obľúbených bufetov na Kamzíku. Spoločne vyčistíme celú vrcholovú plochu na Kamzíku. Okolo ciest, parkovísk, bufetov a oboch lúk sa nachádza množstvo roztrúsených odpadkov, ktoré treba vyzbierať.

Máte naplánovanú akciu pri príležitosti Dňa Zeme? Dajte nám vedieť, radi ju zaradíme na zoznam.